Kadzidełka zapachowe – magia Orientu i nie tylko
Zapachowe kadzidełka kojarzą się nam przede wszystkim z wnętrzami w stylu orientalnym. Półmrok rozświetlony gdzieniegdzie ciepłym światłem lamp, zdobione tkaniny, wygodne poduszki i wschodnie dekoracje – a wszystko to osnute delikatnym dymem sączącym się z kadzidełek... Brzmi jak przepis na chwilę relaksu? Nie musisz od razu zmieniać całej aranżacji wnętrza: czasem wystarczą odpowiednio dobrane kadzidełka zapachowe, dzięki którym przeniesiesz się w świat Orientu lub wręcz przeciwnie – poczujesz przyjemne odświeżenie. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości kadzidełka znanych marek: począwszy od klasycznych kompozycji, których zapachy przypominają perfumy po oryginalne połączenia zapachów. Orzeźwiające aromaty, powiew świeżej morskiej bryzy lub woń ulubionych kwiatów – to wszystko i wiele więcej znajdziesz w asortymencie naszego sklepu internetowego. Sprawdź, jak wiele przyjemności i relaksu możesz sobie zapewnić poprzez zapalenie kadzidełek zapachowych!
Kadzidełka zapachowe: dlaczego warto je palić?
Właściwości kadzidełek zapachowych zależą przede wszystkim od wykorzystanych w procesie ich produkcji składników. Naturalne olejki eteryczne, sproszkowane zioła i kwiaty, kora drzew czy żywica wykazują szereg właściwości prozdrowotnych. Naturalne kadzidełka mogą wyciszać, wprowadzać w dobry nastrój, ale również zwiększać koncentrację — wszystko zależy od tego, które kadzidełka zapachowe wybierzesz.
Lawenda wspaniale uspokaja, zielona herbata — pobudza, a drzewo sandałowe i rozmaryn mogą zwiększać kreatywność. Wypróbuj rozmaite zapachy kadzidełek i przekonaj się, jak mogą wpłynąć na Twój organizm!
Jak prawidłowo palić kadzidełka zapachowe?
Zapach kadzidła kojarzy Ci się przede wszystkim z mocnym, gryzącym dymem? Jeśli nie przepadasz za tym aromatem, dobrym wyborem będą kadzidełka zapachowe bez bambusowego patyczka. Takie rozwiązanie sprawia, że kadzidełka emitują minimalną ilość dymu powstającego podczas spalania. Jak palić kadzidełka? Wystarczy, że umieścisz końcówkę kadzidła w specjalnym uchwycie w podstawce i zapalisz jego drugi koniec.
Pozwól, by płomień płonął przez kilkanaście sekund, a następnie zdmuchnij go, by patyczek jedynie lekko się żarzył. Kadzidełka najlepiej umieszczać na specjalnej podstawce, by znajdowały się pod kątem, co umożliwia swobodne opadanie popiołu. Jeśli nie masz takiej podstawki z otworem, możesz wykorzystać na przykład dużą doniczkę z ziemią lub po prostu trzymać kadzidełko w dłoni. Gdy chcesz je zgasić, potrzyj żarzącą się końcówką o podstawkę lub włóż ją do ziemi.