Wkład zapachowy Goa - FLEUR D'ORANGER (Kwiat pomarańczy)
Nuty zapachowe:
Nuty głowy: bergamotka, mandarynka, petitgrain
Nuty serca: kwiat pomarańczy, ylan-ylang, wiciokrzew
Nuty bazy: wanilia, piżmo, bursztyn
Pojemność: 250 ml
Wydajność: 3 miesiące
W zestawie patyczki ratanowe dł. 20cm, śr. 4mm (7 sztuk)
Francuskie dyfuzory Goa to ELEGANCKIE ZAPACHY DO POMIESZCZEŃ, które potrafią w jednej chwili zmienić wnętrze niczym najlepszy dekorator. Bogactwo ekskluzywnych aromatów (znanych z luksusowych perfum!) pomoże wykreować wymarzony wizerunek mieszkania... i jego właściciela.
TO WARTO WIEDZIEĆ!
• Marka GOA to kilkadziesiąt fantastycznych zapachów do wyboru i gwarancja intensywnych aromatów – 20% perfum i 80% alkoholu w każdym wkładzie zapachowym.
• Dyfuzory działają oczywiście na zasadzie dyfuzji – patyczki lub kwiaty z tapioki nasiąkają płynnymi perfumami, po czym zapach paruje pod wpływem ciepła z otoczenia.
• W ofercie dostępnych jest kilka rodzajów karafek (m. in. porcelanowe i szklane) oraz nośników zapachu (rattanowe patyczki lub kwiaty z tapioki).
• Intensywność zapachu reguluje się za pomocą ilości patyczków. Zasada jest prosta – im więcej patyczków w karafce z perfumami, tym mocniejszy zapach. Patyczki można także co kilka tygodni obrócić, a co kilka miesięcy warto je wymienić.
• Trwałość? Trwałość i cena dyfuzora zależą przede wszystkim od jakości kompozycji zapachowej i samych patyczków. W przypadku marki Goa możemy liczyć nawet na 3 miesiące wybranego zapachu przy zastosowaniu klasycznej kompozycji o pojemności 200 ml i 9 miesięcy w przypadku linii Absolu Goa.
KORZYŚCI Z UŻYCIA DYFUZORÓW – KARAFEK Z PATYCZKAMI:
• Brak płomienia (ognia) oraz ciepła – w przeciwieństwie do świec, karafki nie potrzebują ognia, aby działać, są więc dla nich bezpieczniejszą alternatywą.
• Karafki nie trzeba „włączać i wyłączać” – świece, jak również inne odświeżacze powietrza, działają tylko wtedy, gdy są zapalone lub włączone. Karafki działają non-stop i nie trzeba pamiętać o tym, aby je "aktywować".
• Karafki nie dymią – zapach uwalniany przez świece jest przyjemny, ale dym, jaki może powstać przy paleniu już do przyjemnych nie należy (uwaga: prawidłowo palone świece z naszego portfolio nie dymią!).
• Nie pozostawiają bałaganu – kadzidełka podczas palenia dają popiół, świece roztopiony wosk, a nasze karafki nie pozostawiają żadnych „efektów ubocznych”.
INSTRUKCJA OBSŁUGI DYFUZORÓW Z PATYCZKAMI:
Istnieje kilka bardzo prostych „technik”, aby wzmocnić doświadczenia zapachowe. Należy pamiętać o tym, że:
• Pozycja dyfuzora jest kluczem
Nie mówimy, jak blisko dyfuzora trzeba usiąść. Chodzi o umieszczenie karafki w danym pomieszczeniu tak, żeby zapach, wykorzystując naturalny przepływ powietrza, „rozszedł się” się po nim. Oczywiste jest, że postawienie dyfuzora przy otwartym oknie spowoduje, że krócej będzie można cieszyć się wybranym zapachem. Należy wyczuć, jak przebiega ruch powietrza w pomieszczeniu i postawić dyfuzor dokładnie w połowie tej drogi.
• Ilość patyczków w dyfuzorze
Przy pierwszym użyciu zawsze należy włożyć do karafki wszystkie patyczki. Zapach zacznie być wyczuwalny po ok. 3-4 godzinach. Jeśli aromat będzie zbyt intensywny, możemy usunąć kilka patyczków, zmniejszając tym samym powierzchnię parowania/dyfuzji.
• Patyczki można odwracać
Załóżmy, że zapach jeszcze jest w karafce, ale nie wydaje się już tak intensywny, jak na początku. Wystarczy wtedy odwrócić patyczki do góry nogami, by ponownie powitać zapach w domu. To naprawdę takie proste! Mocno nasycone zapachem patyczki oraz optymalny przepływ powietrza i dyfuzor zachowuje się jak nowy!
CO TO JEST RATTAN – Z CZEGO WYKONANE SĄ PATYCZKI?
Rattan, zwany także trzcinopalmą lub trzciną hiszpańską, jest rośliną z rodziny palm rosnącą w strefie podzwrotnikowej. Rattan najwyższej jakości pochodzi z Indonezji. Żeby patyczki rattanowe doskonale absorbowały i uwalniały zapach zawarty w dyfuzorze, muszą spełniać następujące warunki (szacuje się je procentowo od 85-100% przy dobrej jakości patyczków):
• mieć idealny wygląd powierzchni,
• cechować się doskonałą mocą dyfuzyjną, czyli przepuszczalnością kanalików wewnątrz patyczka.
Wygląd powierzchni patyczków wynika z gatunku rattanu, z jakiego zostały wytworzone, a różnorodność gatunków wiąże się z różnymi kosztami. Kolejny ważny aspekt to rodzaj płynu, jaki patyczki mają przepuszczać i dostosowanie gatunku rattanu do rodzaju tego płynu.